بخشنامه های آموزش و پرورشمطالب ویژه

تغییر درصدهای رتبه ها در رتبه‌بندی معلمان

4.5/5 - (2 امتیاز)

تغییر درصدهای رتبه ها در رتبه‌بندی معلمان

مصوبات بخشنامه نظام رتبه‌بندی معلمان اعلام شد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به استناد اصل یکصدوسی‌وهشتم قانون اساسی و با تصویب هیات دولت، از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع اصلاحات مصوبات نظام رتبه‌بندی معلمان، به لحاظ اشتباهات تحریری، به شرح ذیل اعلام شد:

  1. در ماده ( 4) عبارت، ماده (66) و بند (5 ) ماده (68) به عبارت و بند (10) ماده ( 68)” و عبارت مواد (6) و(7 ) به عبارت ماده (6 )” اصلاح می‌شود.
  2. مواد (6) و(7) حذف و متن زیر به‌عنوان ماده (6) تلقی و شماره مواد (8) و (9) به شماره (7 ) و(8) اصلاح می‌شود.
  3. ماده (6) – جدول درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر دوره ابتدایی و دوره متوسطه از تاریخ 1/1/99 به شرح زیر تعیین می‌شود.

تغییر درصدهای رتبه ها در رتبه‌بندی معلمان
تغییر درصدهای رتبه ها در رتبه‌بندی معلمان

شایان‌ذکر است؛ به‌منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که بر اساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ نموده یا می‌نمایند؛ به ازای هرسال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب­نامه کسب می‌کنند، مشروط براینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کمتر از 90 درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل 100 و 50 امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می‌شوند.

دانلود بخشنامه تغییر درصدهای رتبه ها در رتبه‌بندی معلمان

مشاهده بخشنامه اصلاح رتبه بندی

به روزرسانی 30 تیرماه

درصد افزایش حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر معلمان دوره ابتدایی و متوسطه در اصلاحات نظام رتبه‌بندی معلمان تغییری نکرده است.

خبری که توسط سایت وزارت آموزش و پرورش منتشر شد و براساس آن اصلاحات نظام رتبه بندی معلمان اعلام شده بود، در بخش جدول مربوط درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر دوره ابتدایی و دوره متوسطه از تاریخ اول فروردین 99، اعداد اعلام شده اشتباه اطلاع رسانی شده بود.
همین اشتباه منجر به ایجاد سوالات و ابهامات زیادی برای معلمان شد و این پرسش مطرح شد چرا درصد فوق‌العاده‌ها برای دوره متوسطه کاهش یافته است

متن اطلاعیه در سایت وزارت را اینجا ببینید .

همچنین ببینید :

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا