آموزش و پرورش

آموزش و مراحل ثبت اطلاعات شهاب در همگام

آموزش و مراحل ثبت اطلاعات شهاب در همگام ویژه مدیر واحد آموزشی

ثبت اطلاعات شهاب در همگام

برای ثبت اطلاعات شهاب در همگام مراحل زیر را انجام دهید.

اقدامات با نقش مدیر جهت ثبت اطلاعات شهاب در همگام

 • بروز رسانی از سناد از قسمت سرویس های سناد تا اطلاعات دانش آموزان از سناد به همگام منتقل شود.
 • تعریف همکاران : با ورود به قسمت مدیریت کاربران و تعریف کاربر جدید با وارد کردن کد ملی معلمین
 • صدور رمز ورود: (انفرادی یا گروهی) با ورود به قسمت ویرایش در ماژول مدیریت کاربران و انتخاب نقش معلمین و اعمال جستجو از لیست نمایش داده شده با انتخاب آیکن دو فلش موازی رمز برای معلم صادر می شود.
 • پس از انجام اقدامات فوق مدیر باید برای هر معلم مجوز ارزیابی صادر نماید (شبیه کلاس بندی در سناد) و دانش آموزان هر معلم را به وی اختصاص دهد.
 • پس از صدور مجور معلم با رمز و نقش معلم وارد سامانه شده و نسبت به ثبت نمرات (میانگین محاسبه شده برای 8 استعداد) اقدام می کند.
 • تا زمانی که مدیر  مجوز صادر نکند لیست دانش آموزان برای معلم نمایش داده نمی شود.
ثبت اطلاعات شهاب در همگام
ثبت اطلاعات شهاب در همگام

مراحل صدور مجوز در طرح شهاب

 • ورود به سامانه با نقش مدیر
 • انتخاب ماژول مدیریت آزمون های مشاوره ای
 • ورود به قسمت صدور مجوز ارزیابی
 • انتخاب تیک سیاه✔️ رنک ستون مدیریت از لیست نمایش داده شده
 • لیست معلمین نمایش داده می شود که با کلیک روی آیکن (➕ 👤) جلوی نام هر معلم می توانید دانش آموزان وی را انتخاب کنید وصدور مجوز نمایید.

توجه داشته باشید که با کلیک روی این ایکن لیست همه دانش اموزان نمایش داده می شود شما می توانید برای فیلتر کردن فیلد های مربوطه را تکمیل و جستجو را اعمال تا فقط دانش آموزان همان کلاس نمایش داده شود.

(در صورت اطمینان با تیک زدن مربع سر ستون همه دانش آموزان نمایش داده شده انتخاب شده و به رنگ آبی در آمده و با انتخاب گزینه افزودن به معلم مربوطه اختصاص می یابند)

نکته

کاربرد فلش های خاکستری رنگ کنار عنوان هر ستون

با کلیک رو این دوفلش می توانید ترتیب الفبایی و… داده های های ستون را تغییر دهید.بعنوان مثال با کلیک روی فلش های کناری نام خانوادگی ترتیب الفبایی اسامی تغییر می کند.

توجه داشته باشید که تازمانی که پیام سبز رنگ موفقیت‌آمیز بودن نمایش داده نشود عملیات و اطلاعات وارد شده ثبت نمی‌گردد.

حذف دانش آموز در طرح شهاب

در صورتی که دانش آموزی اشتباهی برای همکاری انتخاب شود از قسمت صدور مجوز دسترسی روی آیکن چند آدمک (لیست مخاطبین) کلیک کرده تا لیست دانش آموزان نمایش داده شود و پس از کلیک روی آیکن سطل زباله جلوی مشخصات دانش آموز اشتباه وارد شده وی را حذف می‌کنیم. با حذف دانش‌آموز وی از لیست معلم حذف و آزادسازی می شود و می‌توانید به معلمی دیگر اختصاص دهید.

رفع مشکل کاربر در ثبت نمرات در طرح شهاب

اگر برای ثبت نمرات در طرح شهاب مشکل کاربردارید  :

اگر کاربری در سایت همگام متوجه شد که نمی تواند لیست دانش آموزان را به معلم اضافه کند و یا جلوی اسم معلم غیر فعال زده شده است وارد سایت همگام شده از قسمت مدیریت کاربران و گروه کاربران ببینید این معلم در لیست هست یا نه اگر نیست از کاربر جدید تعریفش کنید و بعد از تعریف از گروه کاربری و ثبت گروه جدید معلم را اضافه کنید تا برای شهاب اسامی دانش آموزان این معلم اضافه شود. اگر این معلم در گروه کاربری هست از ویرایش کد ملی معلم رو انتخاب و نقش را انتخاب کنید و تایید کنید و بعد از آن از گروه کاربری معلم رو اضافه کنید  تا در شهاب جلوی اسم معلم غیر فعال نخورده باشد که بتوانید دانش آموزان رو به کلاسش اختصاص بدید.

همچنین ببینید:

کلمات کلیدی: ثبت اطلاعات شهاب در همگام، ثبت اطلاعات شهاب، حذف دانش آموز در همگام، مراحل صدور مجوز

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام. نمرات مربوط به طرح شهاب دانش آموزان را ثبت کردم و تایید نهایی را زدم. امروز که به سامانه مراجعه کردم تایید نهایی همه نمرات حذف شده و به شکل تایید نهایی نشده ثبت شده است. حال که تایید نهایی را می زنم سامانه قبول نمی کند. مشکل از چیست؟ لطفاً راهنمایی کنید.
  سپاس.

 2. سلام نمرات را ثبت کردم اما 2دانش آموز را هر کاری کردم ثبت نهایی نمیشه چه کار کنم .

  1. سلام
   در زمان دیگری تست کنید . و مطمئن شوید همه اطلاعات را کامل و دقیق وارد کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا